Targowiska w Krakowie – wycieczka w stylu slow shopping!

Targowiska w Krakowie - zestawienie

Kiedy myślisz o zrobieniu zakupów, co pierwsze przychodzi Ci do głowy? Nowoczesne centra handlowe, czy może tradycyjne targowiska w Krakowie?

Z czasów najwcześniejszej młodości doskonale pamiętam całodzienne, rodzinne „wycieczki” do Plazy zwieńczone obiadem w jakimś fastfood’zie. Wspomnienia te sięgają czasów, kiedy „galerie” dopiero nieśmiało zaczęły pojawiać się na arenie dawnej stolicy. A w miejscu obecnej Galerii Krakowskiej istniało jedynie… klepisko będące parkingiem dla autobusów. Wizyta w takim zakupowym przybytku była więc nie lada luksusem! ?

Idea „Slow Shopping”

Dziś, kiedy galerie handlowe nawiedzają tłumy, zewsząd atakują nas krzyczące banery promocji, a Biedry i Lidle wyrastają jak grzyby po deszczu, zakupy mogą stać się nieco przytłaczające… W takich napędzanych konsumpcjonizmem miejscach bardzo łatwo nam przeholować z zawartością koszyka!

Dlatego teraz, kiedy mamy więcej czasu, chętnie odkrywamy miejsca, gdzie zakupy można zrobić na spokojnie. Oczów nie rozprasza nieprzebrany asortyment i promocje, a sprzedawca nie próbuje pobić światowego rekordu w kasowaniu produktów, bo w kolejce już ktoś groźnie na niego spoziera. Zamiast tego chętnie z Tobą pogawędzi, doradzi „co do czego”, a nawet (jeśli jesteś stałym klientem) od razu poda ulubiony artykuł.

Chodzi tutaj o bazary i targowiska w Krakowie, gdzie kupimy głównie lokalną żywność (prosto od rolnika), ale też ubrania, antyki, bibeloty, przysłowiowe „mydło i powidło”. I to zarówno o miejscówkach tradycyjnych, które pamiętają jeszcze nasze krakowskie babuszki, jak ich tych nowszych – powstałych na fali slow shoppingu i całego tego eco/ bio/ zero waste trendu. Jednak pomijając otoczkę, zakupy tam bardzo mi odpowiadają i naprawdę doceniam jakość produktów. Minusem są trochę wyższe niż w supermarketach ceny oraz często konieczność dłuższego dojazdu. Dlaczego jednak nie wybrać się tam na przyjemny spacer albo przejażdżkę na dwóch kółkach? ?

Targowiska w Krakowie - wady i zalety

Poniżej przedstawiam zestawienie targowisk w Krakowie, uszeregowane według oceny na Google Maps. W niektórych miejscach byłam osobiście, pozostałe zostały opisane na podstawie ocen w internetach. Dodaję też mały bonus w postaci niebazarów, które jednak kojarzą mi się z atmosferą powolnych zakupów. Możliwe, że lista będzie z biegiem czasu się powiększać ?

Targowiska w Krakowie - najlepsze – najlepsze targowiska w Krakowie (ocena pow. 4.0)

Targowiska w Krakowie - trochę gorsze– trochę gorsze targowiska w Krakowie (ocena między 3.0 a 4.0)

Miejsca Slow Shopping - niebazary– miejsca slow shopping (niebazary)


A może chcesz przeczytać, jak poradziliśmy sobie z wysokimi cenami w Nowej Zelandii?

➡️ Jak nie zbankrutować w Nowej Zelandii?


Najlepsze targowiska w Krakowie…

Czyli posiadające ocenę na Google Maps powyżej 4.0. W tej kategorii znajdują się głównie tradycyjne targowiska w Krakowie, chociaż prym wiodą ryneczki powstałe już w XXI wieku.

Targ Pietruszkowy – ulubione targowisko w Krakowie

WWWIG FB

 


Odwiedzony? Tak, wielokrotnie!

Co można kupić? Warzywa, owoce, miody, soki, przetwory, świeże mięso, wędliny, nabiał, pieczywo, wyroby garmażeryjne, inne

Gdzie? Podgórze ➡️ plac oraz podziemia KS Korona

Kiedy?

Sobota ➡️ 8:00 – 13:00

Środa ➡️ 13:00 – 17:00 (tylko podziemia KS Korona)

Dostępne zamówienia online


Wcale mnie nie dziwi, że targ zajmuje pierwsze miejsce w rankingu ? To zdecydowanie mój ulubiony bazarek! Niewątpliwą zaletę stanowi jego lokalizacja. Można o niego zahaczyć przy okazji spaceru nad Wisłą czy eksploracji podgórskich parków. Ale nie to jest jego wyróżnikiem. Zarząd targowiska przyjął trzy wymogi:

  • Lokalność (odległość gospodarstwa od Krakowa < 150 km),
  • Naturalność (nawet jeśli dane stoisko nie posiada oficjalnego certyfikatu rolnictwa ekologicznego, zarząd targu przeprowadza regularne, niezapowiedziane testy na obecność zakazanych wspomagaczy uprawy),
  • Bezpośredniość (sprzedaż prosto od rolnika).

Targowiska w Krakowie - Targ Pietruszkowy

Moimi ulubionymi stoiskami są Biobugaj (oferujący ekologiczne warzywa), JeDynie (super duży wybór gatunków dyni oraz innych warzyw) oraz sok malinowy sprzedawany w butelkach po wódce przez pewną panią (nie znam nazwy).

 

Targ Ekosfera Mateczny – „kącik smakosza”

WWWIG FB


Odwiedzony? Tak (raz, 2 lata temu).

Co można kupić? Owoce, warzywa, ryby i owoce morza, pieczywo, słodycze, przetwory, soki, napoje, nabiał, mięso i wędliny, wyroby garmażeryjne, produkty zagraniczne, kosmetyki, inne

Gdzie? Podgórze ➡️ okolice Ronda Matecznego

Kiedy?

Sobota ➡️ 7:00 – 14:00

Dostępne zamówienia online


Odwiedzając Ekosferę Mateczny nie czułam wszakże klimatu swojskiego bazarku. Miejsce skojarzyło mi się bardziej ze swego rodzaju „kącikiem smakosza” – oprócz lokalnych produktów można tam kupić także starannie wyselekcjonowane specjały zza granicy.

Natomiast w przerwie między odwiedzanymi stoiskami podniebienie zadowoli aromatyczna kawa i ciastko lub prawdziwa pizza prosto z pieca. I oto właśnie chodzi w slow shoppingu! Dopełnienie stanowi doceniana przez wielu klientów rodzinna atmosfera – większość wystawców sprzedaje na Matecznym od samego początku, co stworzyło między nimi przyjacielskie więzi.

Stary Kleparz – najstarsze targowisko w Krakowie

WWWIG FB


Co można kupić? Owoce, warzywa, nabiał, świeże ryby, wyroby piekarskie i cukiernicze, słodycze, produkty sypkie, produkty zagraniczne, mięso i wędliny, wyroby garmażeryjne, tekstylia, odzież, obuwie, artykuły domowe, kwiaty i wiązanki, wyroby tytoniowe, napoje, prasa, artykuły przemysłowe, inne

Gdzie? Śródmieście ➡️ niedaleko Placu Matejki

Kiedy?

Poniedziałek-Piątek ➡️ 6:00 – 18:00

Sobota ➡️ 6:00 – 15:00


Bazar na Rynku Kleparskim wydaje się nie tylko świetnym miejscem na konkretne zakupy, ale również ciekawą atrakcją turystyczną. Jest to najstarsze targowisko w Krakowie, działające nieprzerwanie od ponad 600 lat! Warto wspomnieć, że Kleparz był niegdyś osobną osadą, przez którą przechodziły szlaki handlowe biegnące na Toruń, Wielkopolskę, czy Lublin. W czasach PRL stanowił natomiast miejsce, gdzie zdobyć można było rzadkie produkty. Dziś targ Stary Kleparz to miejsce nowoczesne i zarazem różnorodne – działa na nim ok. 200 mniejszych i większych sprzedawców.

Okrąglak na Placu Nowym – żydowski ryneczek

WWW


Odwiedzony? Tylko zapiekanki ?

Co można kupić? Warzywa, owoce, rękodzieło, biżuteria, ozdoby, antyki, płyty winylowe, odzież używana, artykuły gołębiarskie, zapiekanki z Okrąglaka, inne

Gdzie? Stare Miasto ➡️ Plac Nowy na Kazimierzu

Kiedy?

Owoce, warzywa, bibeloty: Codziennie ➡️ od rana

Gastronomia: Codziennie ➡️ 9:00 – 2:00

Giełda gołębi: Piątek ➡️ 6:00 – 9:00

Giełda odzieżowa: Niedziela ➡️ 6:00 – 15:00

Pchli targ: Poniedziałek-Sobota ➡️ 9:00 – 18:00

Giełda staroci: Sobota ➡️ 7:00 – 15:00


Okrąglak (inaczej „rondel”) to kolejne historyczne miejsce na mapie „targowiska w Krakowie”. Charakterystyczny budynek stojący pośrodku Placu Nowego dzisiaj stanowi gastronomiczne centrum Kazimierza. Furorę robią zwłaszcza słynne zapiekanki „U Endziora”. Ich pyszności dowodzi sytuacja, której doświadczyliśmy kiedyś na autostopie w Czarnogórze. Podczas zwyczajowej gadki-szmatki kierowca przyznał, że z wizyty w Krakowie pamięta szczególnie… zapiekanki z Okrąglaka ?
Warto wspomnieć, że sama budowla została wzniesiona ponad 100 lat temu jako hala targowa na potrzeby żydowskiego miasteczka. Mieli tu nawet rytualną ubojnię drobiu ? Dziś handelek kwitnie na placu wokół „rondla”. Oprócz codziennej sprzedaży świeżych warzyw i owoców, mieszkańcy mogą liczyć również na kiermasze tematyczne – antyki i bibeloty, odzież używana, giełdy gołębiarskie.

Targowiska w Krakowie - Okrąglak
Źródło: Google Maps

Plac Imbramowski – supermarket wśród bazarów

WWWIG FB


Odwiedzony? Nie.

Co można kupić? Owoce, warzywa, wyroby piekarskie i cukiernicze, słodycze, przetwory, mięso i wędliny, nabiał, przyprawy, kawy i herbaty, miody, grzyby, zdrowa żywność, odzież, kwiaty i wiązanki, wyroby szklane, wiklinowe, drewniane, rękodzieło, inne

Gdzie? Prądnik Biały ➡️ przy Opolskiej od str. Al. 29 Listopada

Kiedy?

Poniedziałek-Piątek ➡️ 8:00 – 17:00

Sobota ➡️ 8:00 – 15:00


Targowiska w Krakowie - Plac Imbramowski
Źródło: Instagram

Plac Imbramowski wydaje się być zdecydowanym numerem jeden na północnej stronie Krakowa. To prawdziwy „supermarket”, jeśli chodzi o targowiska w Krakowie – oferuje bardzo szeroki asortyment, toalety, dużo miejsc parkingowych, a nawet wózki zakupowe. A to wszystko pod zadaszeniem, więc klientom nie straszne będą zakupy nawet w deszczowe dni. W pobliżu znajdują się punkty gastronomiczne, Pepco, Rossmann, apteka.

Hala Targowa – tradycyjny „Pchli Targ”

WWWIG FB


Odwiedzony? Nie.

Co można kupić? Owoce, warzywa, wyroby cukiernicze i piekarskie, mięso i wędliny, zdrowa żywność, wyroby garmażeryjne, produkty sypkie, przetwory, odzież, bibeloty i starocie, książki, artykuły gospodarstwa domowego, kwiaty, inne

Gdzie? Grzegórzki ➡️ przy ul. Grzegórzeckiej

Kiedy?

Poniedziałek-Sobota ➡️ 6:00 – 22:00

Niedziela ➡️ 6:00 – 14:30 (giełda staroci)


Miejsce uważane przez wielu za kultowe, zwłaszcza jeśli chodzi o coniedzielny „Pchli targ”, czyli giełdę antyków i staroci. W pozostałe dni odbywa się tam regularny bazar, głównie z żywnością. Z opinii wynika, że atmosfera jest zróżnicowana. Można tu trafić na przykład na przemiłe starsze małżeństwo oferujące jabłka ze starych, niemodyfikowanych jabłoni jak i „chamskiego pana od pomidorów” ?

Myślę jednak, że wystarczającym powodem do odwiedzenia tego targowiska w Krakowie jest możliwość zakosztowania najsłynniejszego fastfood’u i zarazem pierwszego foodtruck’a miasta królów – kiełbaski z nyski.

Bieńczycki Plac Targowy – alternatywa dla Placu Imbramowskiego


Odwiedzony? Nie.

Co można kupić? Owoce, warzywa, wyroby piekarskie i cukiernicze, słodycze, przetwory, mięso i wędliny, nabiał, grzyby, wyroby garmażeryjne, odzież, kwiaty i wiązanki, wyroby wiklinowe, chemia gospodarcza, inne

Gdzie? Bieńczyce ➡️ w pobliżu Ronda Kocmyrzowskiego

Kiedy?

Poniedziałek-Sobota ➡️ 6:00 – 18:00


Kolejne targowisko w Krakowie za północną obwodnicą. Jest to (podobno) tańsza, ale też mniej doinwestowana alternatywa dla Placu Imbramowskiego. Klienci doceniają zwłaszcza świeżość oferowanych produktów, a także pyszne zapiekanki na jednym ze stoisk oraz bliskość kameralnych punktów handlowo-usługowych na miejscu (m.in. zegarmistrz, sklep komputerowy, apteka). Minusem wydaje się niewystarczająca ilość miejsc parkingowych i dość duży tłok.

Targowiska w Krakowie - Bieńczycki Plac Targowy
Źródło: Google Maps

Plac Targowy Beskidy – kameralne targowisko w Krakowie

WWW FB


Odwiedzony? Nie.

Co można kupić? Warzywa, owoce, wyroby piekarskie i cukiernicze, mięso i wędliny, ryby, nabiał, wyroby garmażeryjne, inne artykuły spożywcze, kwiaciarnia, herbaty, upominki, pasmanteria, sklep zoologiczny, odzież, tekstylia, prasa, zegarmistrz, agd-rtv, chemia gospodarcza, kosmetyki, inne

Gdzie? Podgórze Duchackie ➡️ skrzyżowanie Witosa i Beskidzkiej

Kiedy?

Poniedziałek-Piątek ➡️ 6:00 – 18:00

Sobota ➡️ 6:00 – 15:00


Tym razem przenosimy się na chwilę na południowe rubieże. Ten niepozorny placyk handlowy doceniany jest głównie przez mieszkańców Kurdwanowa i okolic. Zwłaszcza za to, że w jednym miejscu można znaleźć wszystko, czego się potrzebuje, a z drugiej strony bazar jest kameralny, nie ma nadmiaru różnorodności. Z opinii jednak dało się wyczytać, że ceny są tutaj nieco wyższe niż na innych targowiskach w Krakowie i czasem ciężko zaparkować.

Plac na Stawach – eko-bazar z tradycją

WWWIG FB


Odwiedzony? Nie.

Co można kupić? Owoce, warzywa, wyroby cukiernicze i piekarskie, mięso i wędliny, ryby, nabiał, przetwory, produkty sypkie, żywność ekologiczna, odzież, kwiaty sztuczne i cięte, artykuły dla zwierząt, chemia gospodarcza, motoryzacja, artykuły gospodarstwa domowego, wyroby garmażeryjne, inne

Gdzie? Zwierzyniec ➡️ między Błoniami a Wisłą

Kiedy?

Poniedziałek-Sobota ➡️ 8:00 – 18:00


Plac na Stawach powstał prawie 30 lat temu jako bazarek ekologiczny. Organizatorzy szczycą się tym, że wystawiane produkty pochodzą bezpośrednio z rodzimych pól i sadów. Klienci z kolei darzą to miejsce sentymentem starych czasów i doceniają przyjazną i autentycznie swojską obsługę.

Targowiska w Krakowie - Plac Na Stawach
Źródło: Google Maps

Trochę narzekań wyczytać można na temat cen, ale jak już wspominałam – na lokalnych targowiskach w Krakowie trzeba się z tym liczyć.

Nowy Kleparz – konkurencja dla Starego Kleparza?

WWWFB


Odwiedzony? Nie.

Co można kupić? Owoce i warzywa, mięso i wędliny, inne artykuły spożywcze, wyroby garmażeryjne, artykuły przemysłowe, kwiaty i sadzonki, artykuły wiklinowe, drewniane, kosmetyki, inne

Gdzie? Śródmieście ➡️ skrzyżowanie Al. Słowackiego z ul. Długą

Kiedy?

Poniedziałek-Sobota ➡️ 6:00 – 22:00


Co sprawiło, że tak blisko Starego Kleparza powstało zupełnie nowe targowisko w Krakowie? Wyburzenie austriackich fortyfikacji w 1911 roku, na miejscu których powstały aleje trzech wieszczy oraz kamienice czynszowe! Otwarło to drogę wiejskim babom ciągnącym z Krowodrzy na Kleparz ze swoim towarem. miały tu bliżej, a i rynek zbytu lepszy. I tak właśnie powstał Nowy Kleparz. Dziś „nowszy” bazar posiada pewną rzeszę zwolenników, jednak wydaje się, że to Stary Kleparz skradł więcej serc Krakowian. Niemniej jednak klienci doceniają szeroki wybór kwiatów, a także unoszący się wokół klimat PRL ? Takie są właśnie tradycyjne targowiska w Krakowie!

Targowiska w Krakowie - Nowy Kleparz
Źródło: Google Maps

Manhattan – tańszy brat Placu Beskidy

WWWFB


Odwiedzony? Tak.

Co można kupić? Owoce i warzywa, mięso i wędliny, wyroby cukiernicze i piekarskie, nabiał, wyroby garmażeryjne, żywność ekologiczna, artykuły gospodarstwa domowego, chemia gospodarcza, kosmetyki, artykuły dla zwierząt, sklep motoryzacyjny, alkohol i papierosy, prasa, książki, art. szkolne, odzież, inne

Gdzie? Podgórze Duchackie ➡️ w połowie Nowosądeckiej

Kiedy?

Poniedziałek-Piątek ➡️ 6:00 – 18:00

Sobota ➡️ 6:00 – 15:00


„U nas jest mniej pokus, więc kupicie Państwo tylko to, co jest Wam rzeczywiście potrzebne, a jest to przecież równoznaczne z oszczędnością gotówki.” – rozczuliła mnie ta deklaracja, którą znajdziemy na portalu targowiska. I rzeczywiście – mimo prestiżowej nazwy, jest to mniejszy (i tańszy) brat pobliskiego bazaru Beskidy.

W Manhattanie zaopatrywałam się jeszcze przed odkryciem Targu Pietruszkowego, lecz nie mogę potwierdzić, że zawsze znajdowałam tam wszystko, co było potrzebne. Część punktów była zwyczajnie zamknięta, w części już w połowie dnia nie było towaru. Jednak plac posiada też niewątpliwie wiele zalet. Większość stoisk oferuje dobrą jakość, jest darmowy parking, bankomat, w części sklepów można nawet płacić kartą. No i jakoś tak, koniec końców, przemówił do mnie ten kompaktowy i przejrzysty plan targowiska ?

Targ w Krakowie - Manhattan
Źródło: placmanhattan.pl

Krakowskie Centrum Handlowo Targowe – niby „Tandeta”, ale…

WWWFBIG


Odwiedzony? Tak.

Co można kupić? Głównie odzież i obuwie, zabawki, akcesoria komórkowe, usługi krawieckie, fryzjer, manicure, punkty gastronomiczne, inne

Gdzie? Podgórze ➡️ za Stawem Płaszowskim

Kiedy?

Poniedziałek ➡️ 10:00 – 18:00

Wtorek-Piątek ➡️ 6:00 – 19:00

Sobota-Niedziela ➡️ 6:00 – 16:00


CHT – oficjalnie Centrum Handlowo Targowe, przez mieszkańców jednak dobrze znane jako Centrum Handlowe „Tandeta”. Jeśli męczą Cię udziwnienia „markowych” ciuszków dzierganych przez kolegów z Azji i liczysz bardziej na klasykę polskich producentów, warto tu zajrzeć. Oczywiście i chińszczyzna się tu znajdzie. Ale ja naprawdę pokochałam to centrum, kiedy pewnego razu dosłownie w pół godziny znalazłam śliczną, dobrej jakości sukienkę na wesele w cenie poniżej 200 zł. Tak trzeba kupować!

Emaus – buszuj i pomagaj

WWWFB


Odwiedzony? Tak!

Co można kupić? Targ staroci – od mebli, przez książki, kubki, po dzieła sztuki

Gdzie? Nowa Huta ➡️ Osiedle Willowe 29

Kiedy?

Poniedziałek-Piątek ➡️ 9:00 – 17:00

Sobota ➡️ 9:00 – 13:00


Lubisz buszować wśród staroci? To miejsce idealne dla Ciebie! W dodatku odwiedzając ten kiermasz różności wspierasz ludzi doświadczonych przez los, którzy w uczciwy sposób pracują na lepsze życie.

Targowiska w Krakowie - Emaus

Tutaj można zostawić przedmioty już nieprzydatne właścicielowi, ale mogące się przydać komuś innemu. Członkowie wspólnoty Emaus sortują takie rzeczy, w razie potrzeby reperują (mają tu warsztat elektryczny i stolarski) i wystawiają do sprzedaży. Dzięki temu mogą się utrzymać, a w zamian klienci za niewielkie pieniądze mogą cieszyć się – nierzadko unikatowymi – zdobyczami.

Targowiska w Krakowie - Emaus
Przy okazji  – dzięki @mopiolka za polecenie tej miejscówki!

… trochę gorsze targowiska w Krakowie…

Targowiska w Krakowie, które w Google uzyskały ocenę poniżej 4, nie będą szczegółowo opisane. Zostawiam je tutaj dla Was jako lista, gdybyście jednak chcieli kiedyś sami poodkrywać ich uroki ?

Tomex

WWW

Bieńczyce ➡️ Bieńczycka 168

Centrum Targowe „KING”

WWW

Podgórze ➡️ Krzywda 54

Plac Targowy Osiedle Wanda

Nowa Huta ➡️ Osiedle Wandy 28A

Kompleks Handlowy Rybitwy

WWW

Podgórze ➡️ Półłanki 33A

… i miejscówki bonusowe.

Czyli może nieco hipsterskie i drogie, ale chętnie odwiedzane przybytki zakupowe z kategorii niemasowej i slow. Raz na jakiś czas można pobawić się w snoba, a co! ?

Rudi Rydz

WWW FB

Mini-market, w którym chętnie poszperasz wśród półek zastawionych wyselekcjonowanymi lokalnymi warzywami i owocami, drobiem i jajami z wolnego wybiegu, ziołami, oliwami i innymi dobrodziejstwami – to właśnie Rudi Rydz! Zazwyczaj wpadam tu zaraz po odwiedzinach na Pietruszkowym Targu, aby uzupełnić zakupy (np. o suchą soczewicę, sałaty, fasolę w puszce). Sklep znajduje się zaraz naprzeciw bazaru.

Rudi Rydz

Dobra Palarnia Kawy

WWWIG FB

Dopóki nie poznałam DPK, byłam zwykłym popijaczem kawy zalewajki z marketu. Smak Pijesieni – jednej z limitowanych mieszanek specjalnych – na zawsze odwiódł mnie od delektowania się zwykłą kawą. Ba, stałam się nawet szczęśliwym posiadaczem kawiarki!

Zanim zdecydujesz się na zakup kawy z dobrej palarni, możesz spróbować tego pysznego napoju w sklepie firmowym na Malborskiej. Obsługa chętnie doradza w kwestii doboru kawy, a także grubości zmielenia. Na ich blogu znajdziesz z kolei poradniki mielenia i parzenia ? Kawę można również zamówić online, a także zasmakować w kilku kawiarniach w Krakowie.

Dobrą Palarnię poznałam dzięki mojej teściowej – Mamie Ani, superbabce, która kocha zgubić się w mieście i odkrywać nowe miejsca ?


To już ostatnia pozycja na tej slowshoppingowej liście. Jeśli Ci się spodobała, miło nam będzie, gdy zostawisz komentarz lub podasz ją dalej ?
P.S. Wybaczcie lekko ironiczne komentarze n.t. hipsterów/snobów, trendów eco/bio/zero waste. Mam świadomość, że teraz jest na to ogromna moda. Z drugiej strony – uważam, że powinniśmy robić dokładnie to, co jest dobre dla naszego samopoczucia, naszego zdrowia, naszych najbliższych i naszej społeczności, ale tym samym dla naszej planety. Bez względu na trendy i mody ?

 

 

 

Comments

  1. Eunika Siuda

    Dziękuję za bardzo fajne zestawienie, z czasów mojego dzieciństwa miło wspominam weekendowe wypady na dawna ” Tandetę”, ubrania bardzo dobrej jakości, tam kupiłam 2 prześliczne suknie na wesele w kwocie ok. 200 zł . Na drugim miejscu był ” Tomex”, a także Nowy Kleparz i Plac Imbramowski. Nigdy nie słyszałam o Targu Pietruszkowym i chętnie odwiedzę to miejsce. Dziękuję za inspiracje

    1. Kylo

      Bardzo nam miło 🙂 Tandeta to rzeczywiście nostalgiczne miejsce… Targ Pietruszkowy polecamy z całego serca, jakość oferowanych tam produktów potwierdzona jest wieloma certyfikatami. Do tego sprzedawcy dysponują naprawdę szeroką wiedzą dotyczącą tego, co mają na stoisku – niektórzy z nich to prawdziwi zapaleńcy 🙂 Pozdrawiamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *